Pulpa z mango- jak wykorzystać

Mango to słodki owoc, który jest uwielbiany przez wiele osób. Jego słodycz idealnie nadaje się na sok, dżem, a także jako dodatek do deserów. Szczególną propozycją dla fanów mango jest pulpa z mango. Jest to propozycja, która zadowoli fanów tego słodkiego, pełnego witamin owocu. Pulpę można wykorzystać do wielu celów. By przekonać się o bogactwie zastosowań dla mango, warto czytać dalej.

Mango- owoc pełen dobroczynnych właściwości

Mango jest owocem, który zawiera sporo błonnika. Ten cenny składnik jest dobroczynny dla trawienia, a uwielbiać go mogą osoby zwłaszcza na diecie. Błonnik reguluję pracę jelit, sprawia, że można czuć się lekko na żołądku. Ten owoc jest także idealny dla osób dbających o swoją skórę. Można nim przeciwdziałać procesom starzenia się skóry, a także nawet przeciwdziałać niektórym nowotworom. Mango jest idealne dla osób, które świadomie chcą dbać o swoje zdrowie oraz wygląd. Jeżeli zaś mowa o pulpie z mango, to jest ona idealna do wielu dań. Jakich?

Pulpa z mango- co można z niej zrobić?

Pulpa z mango to przecier, który jest pozbawiony sztucznych dodatków takich, jak barwniki czy też konserwanty oraz słodziki. Pulpa z mango ma piękny, naturalny kolor, który jasno wskazuje na to, że jest to po prostu świeży owoc w nieco innej postaci. Taką pulpę można wykorzystać do przygotowania zdrowej owsianki na śniadania. Wystarczy ugotować płatki owsiane tak jak zwykle, a następnie dodać pulpę z mango oraz ewentualnie orzechy i listki mięty. Takie połączenie będzie orzeźwiające, a zarazem zdrowe oraz syte. Warto się przekonać samemu i wypróbować. Kolejnym zastosowaniem dla pulpy z mango może być przyrządzenie pysznego deseru. Takie deser może być przyrządzony z jogurtu naturalnego, który zostanie przełożony granolą oraz pulpą z mango. Warstwy można układać po kolei tak długo, aż szklanka czy też słoik nie zostanie zapełniony. Następnie deser można pozostawić na kilkadziesiąt minut w lodówce. Podobny deser można zrobić także z wykorzystaniem lodów. W tym przypadku jogurt należy zastąpić lodami.

pulpa z mango, mango, owoce